Titulka » Svet »Udalosti » Práve čítané:

Afganistan drancujú lavíny a povodne, hlásia stovky obetí

27. Február 2015 Svet, Udalosti 1 Komenár

Afganistan drancujú lavíny a povodne, hlásia stovky obetíPočasie v posledných dňoch zabilo 229 ľudí v 18 afganských provinciách. Tisíce ľudí sú stále bez pomoci pre cesty zavalené snehom.KÁBUL 27. februára (WEBNOVINY) – Už asi 230 obetí na životoch si vyžiadali lavíny a povodne v Afganistane spôsobené hustým snežením na severe krajiny. Počet obetí bude podľa úradov ešte vyšší, keďže záchranári sa nedokážu dostať do niektorých oblastí a meteorológovia predpovedajú veľmi chladné počasie.

Obrazom:Počasie v Afganistane usmrtilo stovky ľudí

Úrad OSN na koordináciu humanitárnej pomoci (OCHA) informoval, že počasie v posledných dňoch zabilo 229 ľudí v 18 afganských provinciách. Stovky ľudí zostali bez domova potom, čo ich dediny zavalili lavíny. Tisíce ľudí sú stále bez pomoci pre cesty zavalené snehom. Tieto oblasti majú navyše v nasledujúcich dňoch zasiahnuť extrémne nízke teploty. Topenie snehu spôsobilo povodne v nižšie položených oblastiach krajiny.

Armáda a niektoré medzinárodné humanitárne organizácie distribuujú do postihnutých oblastí potraviny, lieky, oblečenie a stany. Pomoc už doručili do najviac postihnutých provincií Badachšán a Pandžšír. “Helikoptéry zhadzujú lieky, deky a ďalšie potrebné veci do vzdialených častí Pandžšíru,” povedal miestny guvernér Abdul Rahmán Kabírí. V piatok podľa neho do oblasti pricestuje afganský prezident Ašráf Ghání.

Video: Drsné počasie devastuje Afganistan

Afganistan doteraz zažíval relatívne miernu a suchú zimu. V utorok však zasiahla krajinu silná snehová búrka, ktorá pokryla rozsiahle časti krajiny snehom. Sneženie by malo podľa meteorológov trvať ešte ďalšie dva dni. Lavíny sú v hornatom severnom Afganistane v zime bežné. V prípade suchej zimy hrozí vo veľkých častiach Afganistanu, ktorý je závislý na poľnohospodárskej výrobe, zlá úroda.

Odporúčame:

Video: V Afganistane spadla lavína, usmrtila desiatky ľudí

Neexistujú podobné správy.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

pošli na vybrali.sme.sk

banner

V diskusii sa nachádza "1 príspevok":

  1. Thanks for finally writing about > Titulka.comVyhľadávanie:

banner

Počasie

banner

Diskusia k článku:

Najnovšie diskusie:

  • richard szabik: ďakujeme AAA !!! najväčší výber vozidiel a dá sa s vami dohodnúť......
  • difference between blind: Thanks for finally writing about > Titulka.com ...
  • Dusan: gratulujem kovbojovi k dalsej trofeji. Len skoda ze tento "hrdina" zabudol, ze existuje aj ZOO !!!...
  • Johne796: Several of these games are worth some time and are actually quite fun. feacbcedkecg...
The maximum daily dose purchase motilium is 80 mg (8 tablets). Buying cheap zoloft 30 Pills Without Rx. Anti-depressant.